A könnyűszerkezetes épületek tűzvédelme.

A tűzoltóság szakember bevonásával hőtechnikai számítást végeztetett, mely az alábbi eredményt hozta. A fűtőberendezés tűztere, és az épület beépített fa vázszerkeze között az alábbi szerkezetek helyezkedtek el rétegsorrendben. 12 cm. samottégla, 12 cm. kisméretű tömör faltégla, 5 cm. zárt légréteg, 1.25 cm. gipszkarton burkolat, 1.8 cm. cementkötésű nem éghető forgácslap, majd a fa vázszerkezet.
A számítás eredményeként megállapítható volt, hogy 900 C°-os tűztérhőmérsékletet feltételezve, a nem éghető rétegek, és a samottozás ellnére kb. 15 óra elteltével a fa vázszerkezet a 490 C° hőmérsékletet éri el. A fa kémiai bomlása 270 C° környékén megindul. Az állandósult hőközlés következtében bekövetkezik a fa elszenesedése, s a beépített fa vázszerkezet levegőhöz jutva meggyullad.
A tűz keletkezési lehetősége megakadályozható, ha a tüzelőberendezések, és azok füstcsöve, valamint az éghető épületszerkezetek között ugynevezett átszellőztetett légrést biztosítunk. Egyértelműen nem határozható meg a szükséges minimális légrés mérete, de szakmai tapasztalatból min 15 cm.-es légrést tartunk szükségesnek a tűzesetek megelőzése érdekében.
A korábban épített kandallók esetében légrés kialakítására már nincs igazán lehetőség, ezért egyetlen megoldást a tüzelőberendezés környezetében levő éghető anyagok kiváltása jelenthet.