Végül összevesztek az örökségen és a házat egyelõre bezárták. A szomorú kandúr a kõlépcsõn üldögélt és nem volt többé senki, aki beengedte volna.
Éjszaka, rejtett utakon fölment ugyan a háztetõ alá, és kezdetben a nap nagy részét ott töltötte és igyekezett átaludni a bánatát, az éhség azonban hamarosan újra a napvilágra hajtotta. Az utcákon csatangolt, és félénken próbált holmi eldobott falatkákat megszerezni, de gyakran semmit nem talált.


Teltek a napok, és szegény Tükör egyre soványabban és éhesebben kószált, mikor egy nap észrevette Pineiss úr, a városi boszorkánymester.

 - "Na, macska, megvegyem a hájadat?"
- "Ah, Pineiss úrnak tréfálni tetszik…."
- "Szó sincs róla! Szükségem van a boszorkánymesterséghez macskahájra, de szerzõdésileg és önként kell megkapnom. Igen elõnyös üzlet a számodra! Pompásan foglak tartani, kövérre és gömbölyûre hizlallak hurkával és fürjpecsenyével. És ha meghíztál, csak az utána következõ holdtöltekor kell megválnod az életedtõl.

 

A cica szájában összefutott a nyál, és mivel az éhezés és a nyomorúságos életmód miatt az értelme is meggyöngült, sietve aláírta a szerzõdést.
- "Ebédre már várlak, kandúr!"
- "Szíves engedelmével leszek bátor…" mondta Tükör, és pontosan a déli órában megjelent Pineiss úrnál.


Ott aztán néhány hónapi rendkívül kellemes élet kezdõdött most a cica számára: mert nem volt egyéb dolga, mint az, hogy elfogyassza a jó falatokat, melyeket elébe raktak, nézze, ha kedve volt rá, hogy hogyan boszorkánykodik a mestere, és sétáljon a háztetõn.
Pineiss úr ezermester volt, százféle hivatalt ellátott, tízezer törvényes dolgot mívelt nappal és mérsékelt áron, és néhány törvénytelent, csak a sötétben és egyéni szenvedélybõl.
A háza pincétõl a padlásig zsúfolva volt minden elképzelhetõ holmival, és Tükör sokat szórakozott azzal, hogy mindent megnézett és megszagolt.

 


 

 
vissza a kezdõlapra